• امروز يكشنبه 30 شهریور 1399
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  زیارت پرسش و پاسخ دلايل عملياتهاي تروريستي عليه شيعيان توسط گروهاي ضد شيعه چيست؟ آيا تا كنون با اين افراد در خصوص انگيزه اين اعمال پرسش و تحقيقي شده است؟ در مورد ما شيعيان چه فكري مي كنند؟
   
   
   
   

  دلايل عملياتهاي تروريستي عليه شيعيان توسط گروهاي ضد شيعه چيست؟ آيا تا كنون با اين افراد در خصوص انگيزه اين اعمال پرسش و تحقيقي شده است؟ در مورد ما شيعيان چه فكري مي كنند؟

  نامه الکترونیک چاپ

  اين اقدامات بر عليه شيعيان توسط برخي وهابيون تندرو و افراطي موسوم به گروههاي سلفي هاي تكفيري صورت مي گيرد زيرا بر اساس اعتقاد اين گروه، شيعيان به دليل برخي عقايدشان از جمله توسل به پيامبر اكرم(ص) و امامان معصوم عليهم السلام و زيارت قبور مطهر آنها مشرك و كافر بوده و خون آنها مباح مي باشد. اين در حالي است كه عقايد شيعه برگرفته از قرآن مجيد و سنت و روايات ائمه معصومين مي باشد كه اين اعمال در آنها پذيرفته شده است و شيعيان در انجام چنين اعمال و داشتن اين عقايد داراي منطق و دلايل روشني هستند كه حقانيت آنها را به اثبات مي رساند ولي متاسفانه اين گروهها به دليل بد فهمي و كج فهمي نسبت به عقايد شيعيان و نپذيرفتن استدلال و تن در ندادن به منطق، دچار چنين انحرافي شده اند البته بايد به نقش دشمنان اسلام نظير آمريکا و اسرائيل كه بدنبال تفرقه و ايجاد اختلاف ميان مسلمانان يا ايجاد ناامني در کشورهاي اسلامي براي توجيه حضور نظامي خويش هستند و از اين گروههاي افراطي بهره مي جويند نيز توجه داشت.
  (براي اطلاع بيشتر با عقايد وهابيت به منابع زير مراجعه شود: فرهنگ عقائد و مذاهب اسلامي، جعفر سبحاني، قم: توحيد ج3- وهابيت ، كارنامه فكري و كارنامه عملي، جعفرسبحاني، قم: موسسه تعليماتي و تحقيقاتي امام صادق (ع) - سلفي گري(وهابيت) و پاسخ به شبهات، علي اصغر رضواني، قم: مسجد مقدس جمكران ، 1384)

  منبع: پرسمان ديني

  .