• امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  زیارت پرسش و پاسخ چرا قبر حضرت زینب(س) در شام هست؟
   
   
   
   

  چرا قبر حضرت زینب(س) در شام هست؟

  نامه الکترونیک چاپ

  در مورد محل دفن حضرت زینب سه قول هست:
  1. حضرت زینب (س) به مدینه آمد و پس از ورود به مدینه پیوسته عزادار و گریان بود تا این كه پس از یك سال و نیم در همان مدینه از دنیا رفت و در همان جا دفن شد. اكنون از قبر آن بانوى محترمه، اثرى در دست نیست. این قول را علاّمه سید محسن امین اختیار كرده و از اقوال دیگر معتبرتر مى‏داند.
  2. حضرت زینب (س) پس از ورود به مدینه، در مجالس و محافل سخت مى‏گفت و مظالم و جنایات یزدیان را بازگو مى‏كرد. فرماندار مدینه ماجرا را به یزید نوشت و او دستور داد زینب را مخیّر سازند تا هر شهرى كه مى‏خواهد (غیر از مكه و مدینه) برود. حضرت زینب به شام رفت و در آن جا اقامت كرد و پس از چندى در همان جا از دنیا رفت. البته برخى احتمال داده‏اند قبرى كه در شام است، قبر زینب صغرى (ام كلثوم) است، نه قبر زینب كبرى.
  3. زینب (س) به علت افشاگرى علیه دستگاه بنى امیه، مجبور شد كه مدینه را ترك كند. ازاین‏رو مصر را انتخاب كرد و در آن جا رحل اقامت افكند و همان جا از دنیا رفت. سیده زینب در شهر قاهره هم اكنون زیارتگاه مجلل و با شكوهى است و.»

  منبع: پرسمان

  .