• امروز سه شنبه 11 آذر 1399
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  زیارت گفتگو و خطابه جلوه هاي عبادت شخصيت ملكوتي حضرت زهرا (س)
   
   
   
   

  جلوه هاي عبادت شخصيت ملكوتي حضرت زهرا (س)

  نامه الکترونیک چاپ

  امام جعفر صادق عليه السلام از قول رسول اكرم صلي الله عليه و آله شخصيت ملكوتي حضرت صديقه كبري عليها السلام را چنين وصف مي كند:خداوند نور فاطمه را قبل از خلقت آسمان و زمين آفريد.عده اي سوال كردند: پس فاطمه عليهاالسلام از سنخ انسان نيست؟
  پيامبر صلي الله عليه و آله فرمود: حوريه اي است در لباس انسان. پرسيدند: چگونه چنين چيزي ممكن است؟رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: خداوند قبل از آن كه آدم را خلق كند، فاطمه را آفريد، در آن هنگام ارواح خلق شده بودند. چون خداوند آدم را خلق كرد، ارواح را بر او عرضه داشت.
  پرسيدند: در آن زمان فاطمه كجا بود؟آن حضرت فرمود: در جايگاه مخصوص خود در ساق عرش.پرسيدند: غذايش چه بود؟پيامبر جواب داد: ذكر خدا (تقديس، تهليل، تحميد و تسبيح) و الله اكبر. چون خداوند، آدم را خلق كرد و دوست داشت كه نسل من از فاطمه باشد، او را به سيب بهشتي تبديل كرد. جبرئيل آن سيب را بر من آورد و گفت: سلام و رحمت خدا بر تو اي محمد. اين سيب ميوه اي از ميوه هاي بهشت است كه خداوند براي تو هديه فرستاده است.
  پس آن را گرفتم به سينه چسباندم. جبرئيل گفت آن را بخور.سيب را دو نيم كردم. نور درخشان و گسترده اي از آن پرتوافشاني كرد. از آن به هوس افتادم. جبرئيل گفت: اي محمد صلي الله عليه و آله چرا سيب را نمي خوري، تمام آن را بخور كه اين نور منصوره در آسمان و نور فاطمه در زمين است. [1] .
  [1] بحار الانوار، ج 42، ص 50.

  شنبه 91/2/23

  ساعت : 8:59

  منبع : زائرین