• امروز چهارشنبه 2 مهر 1399
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  زیارت پرسش و پاسخ اساسا چرا اهل بيت عليهم السلام بايد گناهان را ببخشند؟
   
   
   
   

  اساسا چرا اهل بيت عليهم السلام بايد گناهان را ببخشند؟

  نامه الکترونیک چاپ

  در حديث كريمه « ان بيني و بين الله عزوجل ذنوبا لاياتي عليها الا رضاكم(زيارت جامعه)» كدام دسته از گناهان منظور است؟ اساسا چرا اهل بيت عليهم السلام بايد گناهان را ببخشند؟

  در پاسخ به چند نکته توجه نمایید:
  1- منظور از گناهانی که در این بخش از زیارت جامعه گفته شده که تنها با شفاعت و عنایت اهل بیت(ع) بخشوده می شود به درستی بر ما روشن نیست ولی باید گناهان بزرگی باشند که طلب مغفرت خود ما برای بخشوده شدن آنها کافی نیست و باید آبرومندان درگاه الهی و پاکان بارگاه ربوبی واسطه در بخشش آنها شوند.
  2- بخشنده گناه تنها و تنها خداوند است و هیچ موجودی جز او نمی تواند غفار ذنوب و بخشنده گناهان باشد و ما در توسلات از اولیای الهی درخواست وساطت و شفاعت برای آمرزش گناهان از طرف خداوند می شویم نه این که آنها خود گناهان را ببخشند.
  3- بحث شفاعت اهل بیت(ع) و شفاعت و وساطتت آنها در پیشگاه الهی در کتاب های مختلف به خوبی و روشنی تبیین شده وکتاب های فراوانی با عنوان موضوع شفاعت تالیف شده و اشکالات و شبهات پیرامون آن با دقت جواب داده شده است.

  منبع: پرسمان دانشجويي  .