• امروز پنجشنبه 27 خرداد 1400
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار متفرقه حضور مدیر عامل شمسا در همایش یک روزه مدیران ستادی و استانی سازمان حج وزیارت دربندرعباس
   
   
   
   

  حضور مدیر عامل شمسا در همایش یک روزه مدیران ستادی و استانی سازمان حج وزیارت دربندرعباس

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش  سایت شمسا  و به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی حج ، همايش يك روزه مديران ستادي و استاني سازمان حج و زيارت به اتفاق نمايندگان بعثه‌ مقام معظم رهبري و مركز پزشكي حج و زيارت و همچنين مديران عامل و مسئولان شركت شمسا و مؤسسه عمره سعادت روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه در شهر بندرعباس برگزار شد.

   

   

  مهندس اوحدي پس از خوشامدگويي امان الله ماندگاري مدير دفتر حج و زيارت هرمزگان طي سخناني چنين اظهار داشت: در اين جمع كاري صميمي گردآمديم تا اهم اقدامات و فعاليت‌هاي سال ۹۲ را با يكديگر مرور و جمع بندي كنيم و نگاهي به برنامه‌هاي سال آينده داشته باشيم.
  وي ادامه داد: در آستانه بهار طبيعت بهترين زمان براي تحول عالم خلقت و انسان هاست كه در فضاي آكنده از نشاط و شكوفايي بتوانيم در مسير ترسيم شده حركت كنيم و بكوشيم تا از زمان جلو بيفتيم و به احسن الحال دست يابيم و چه حالي نكوتر از آنكه توفيق پوشيدن جامه خدمت به بهترين بندگان او را كه به ما اعتماد كرده اند، از دست نداده و زمينه سفر راحت و مطمئن ضيوف الرحمن و زائران عزيز را فراهم آوريم و با نگاهي به آنچه در سال ۹۲ و در اين ۷ ماه در حوزه حج و زيارت رخ داد در مي‌يابيم كه به فضل خداوند گام‌هاي ماه در مسير اهداف سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري با توفيق نسبي همراه بوده است.
  وي ادامه داد: در همين مقطع حضور پرشور و نيم ميليوني هموطنان در آيين اربعين و بزرگترين تجمع بشري در عتبات عاليات بود كه بخوبي پشت سرگذاشتيم منجر به تشكيل ستاد دائمي اربعين گرديد كه جا دارد از حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي قاضي عسكر نماينده محترم ولي فقيه در امور حج و زيارت و حضرت آيت الله جزائري نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه اهواز و استانداران محترم خوزستان و ايلام و ساير استان‌هاي معين تشكر نمايم
  مهندس اوحدي تشكيل كارگروه‌هاي ساختار تشكيلاتي و امور مالي و منابع انساني را واجد اهميت بسيار توصيف كرد كه حاصل آن استقلال دفاتر حج و زيارت استان‌ها در سطح استان و يا ايجاد انگيزه بيشتر در مأموريت‌هاي عتبات براي مأموران اعزامي شركت شمسا بود.
  وي بيان كرد: تأسيس و ثبت شركت «توسعه و عمران اميد زائر» براي جذب سرمايه‌هاي خارجي و هدايت ظرفيت‌هاي داخلي در راستاي خدمات بهتر به زائران اعزامي را يك دستاور مهم برشمرد كه در واقع با اعتقاد به يكپارچه سازي خدمات سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري، شركت شمسا و مؤسسه عمره سعادت تشكيل شده است و تحقق اين راهكار مي‌تواند بسياري از ظرفيت‌هاي بالقوه را در قالب برنامه‌هاي سازمان حج و زيارت به عرصه بياورد كه ساخت و ساز و احداث زيرساخت‌هاي ضروري براي رفاه زائران عتبات يكي از بركات ان خواهد بود.
  رئيس سازمان حج و زيارت اضافه كرد: روي هم رفته تحليل عموم مردم و ارزيابي صاحب نظران نسبت به سازمان در رويكردهاي اخير آن مثبت است و بايد از اين فضاي توأم با اعتماد استفاده كنيم.
  مهندس اوحدي در ادامه با اشاره به اهميت عنصر زمان در مديريت علمي ضمن تأكيد بر آموزه‌هاي ديني و بيان آيات و روايات در اين زمينه، در نظر گرفتن زمان در مديريت را ضروري و حياتي و عامل تسلط بر اوضاع و مانع آشفتگي امور خواند.
  وي همينطور تحقق اقتصاد مقاومتي در حيطه سازمان حج و زيارت و جستجوي راهكارهاي عملياتي شدن آنرا يك وظيفه مهم تلقي كرد كه سازمان حج و بعثه در صدد تبيين روشهاي آن هستند.
  وي در اين مراسم متعاقباً از زحمات و خدمات شايسته آقاي غلامرضا رضايي معاون پيشين سازمان حج و زيارت در اين جمع تقدير و تشكر و به رسم سپاس هديه اي توسط رئيس سازمان حج به ايشان اهدا شد و همچنين تشكر ويژه حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي قاضي عسكر توسط مهندس اوحدي به نامبرده ابلاغ گرديد و حاضران براي وي آرزوي استمرار توفيق در زندگي نمودند.
  در جلسه بعد از ظهر  نيز مديران سه استان هر كدام به نمايندگي از ده استان و پس از مشورت با يكديگر نقطه نظرات و جمع بندي خود را طي گزارشي در جلسه ارائه كردند و مطالب به بحث و بررسي گذاشته شد.

  تاریخ انتشار:92/12/25-12:59