• امروز شنبه 8 آذر 1399
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار متفرقه احداث دو زائرسرا ويژه زائران عتبات در مرز چزابه
   
   
   
   

  احداث دو زائرسرا ويژه زائران عتبات در مرز چزابه

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شمسا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، «سعيد اوحدي» افزود: استانداري خوزستان زميني را به متراژ دو هكتار به سازمان حج و زيارت و شركت «اميد زائر» به منظور احداث زائرسرا در مرز چزابه واگذار كرده است.

   

   

  وي گفت: طي هفته آينده گروهي از نقشه برداران سازمان حج و زيارت براي انجام كارهاي مطالعاتي عازم مرز چزابه مي‌شوند و از ارديبهشت ماه نيز عمليات اجرايي آغاز خواهد شد.
  به گفته اوحدي، از اين زائرسرا به منظور اسكان زائران ايراني در مناسبت‌هاي ويژه مانند اربعين حسيني (ع) كه حجم انبوهي از ايرانيان عازم عتبات عاليات مي‌شوند، استفاده خواهد شد.
  رييس سازمان حج و زيارت يادآور شد: جلسه توسعه زيرساخت‌هاي خدمات رفاهي در عتبات عاليات عراق اواخر اسفند سال گذشته با حضور رييس ستاد بازسازي عتبات عاليات، رييس ستاد توسعه اقتصادي عراق و اعضاي هيات مديره بانك‌هاي ملي، ملت، گردشگري و شركت توسعه «اميد زائر» برگزار و مقرر شد شركتي با سرمايهٔ هزار ميليارد ريال به منظور توسعه زيرساخت‌هاي خدمات رفاهي براي زائران ايراني در عتبات و مرزهاي كشور تشكيل شود.

  اوحدي يادآور شد: اين شركت بزودي به ثبت مي‌رسد و در همين راستا ستاد بازسازي عتبات عاليات نيز دو قطعه زمين در شهرهاي نجف اشرف و كاظمين را به منظور ساخت هتل براي زائران ايراني اختصاص داد.

  وي ادامه داد: كارهاي مقدماتي براي پروژه‌هاي هتل سازي در عتبات عاليات عراق در دست مطالعه است و عمليات اجرايي از امسال آغاز مي‌شود.

  ‌رييس سازمان حج و زيارت ايجاد شركت توسعه زيرساخت‌هاي خدمات رفاهي با يكهزار ميليارد ريال سرمايه را نخستين و قوي‌ترين شركت در حوزه توسعه زيرساخت‌هاي خدمات رفاهي در عتبات عاليات عراق عنوان كرد.

  تاریخ انتشار:93/1/20 - 10:45