• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق زائران ایرانی برای بازگشت از عتبات عالیات عجله نکنند
   
   
   
   

  زائران ایرانی برای بازگشت از عتبات عالیات عجله نکنند

  نامه الکترونیک چاپ

  معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از زائران ایرانی که به منظور حضور در کربلای معلی در ایام اربعین حسینی (ع) عازم عتبات عالیات شده اند خواست در هنگام بازگشت زیاد عجله نکنند.

   

   

  «ناصر خدرنژاد» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: به زائران ایرانی توصیه می شود به دلیل امکانات محدود در مرزها، بازگشت خود از عتبات را به سه تا پنج روز بعد از اربعین موکول کنند تا در مرزها با مشکل مواجه نشوند.

  این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا کنون بیش از 400 هزار زائر ایرانی برای حضور در کربلای معلی در ایام اربعین حسینی (ع) عازم عتبات شده اند گفت: هم اکنون نیز تقاضا برای حضور در عتبات وجود دارد.

  خدرنژاد درباره ترافیک شدید عبور و مرور در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه نیز گفت: از روز گذشته ( 30 آذر ماه) ترافیک عبور و مرور قدری روان شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

  معاون سازمان حج و زیارت از استقرار بیش از 300 دستگاه اتوبوس در مرزها برای بازگشت زائران ایرانی از عتبات اشاره کرد و افزود: این اتوبوس ها زائرانی را که وسیله نقلیه ندارند، به صورت رایگان تا اولین پایانه شهری می رسانند.

  خدرنژاد درباره حمله تروریستی روز گذشته در جنوب بغداد نیز گفت: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از زائران ایرانی آسیبی وارد نشده و به جز یک مورد حمله تروریستی به زائران ایرانی در شهر بلد واقع در سامرا (در چند روز گذشته که منجر به شهادت یک نفر و مجروحیت 14 زائر ایرانی شد)، مورد دیگری وجود نداشته است.

  تاریخ انتشار:92/10/1 - 14:00