• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق افزایش صحن حرم امام حسین (ع)
   
   
   
   

  افزایش صحن حرم امام حسین (ع)

  نامه الکترونیک چاپ

  تا کنون 95 درصد زمین‌های اطراف صحن امام حسین (ع) برای ساخت صحن حضرت زینب (س) خریده شده است. با اجرای این طرح، مساحت کلی حرم تا 32 هزار مترمربع افزاش خواهد یافت.

   

   

  سازمان عتبات عالیات استان کربلا در عراق اعلام کرد: تا کنون نزدیک به 95 درصد زمین‌های اطراف صحن برای اجرا و تکمیل پروژه‌ی ساخت صحن حضرت زینب (س) خریده شده است.

  به گزارش شبکه‌ی خبری «براثا»ی عراق، «عبدالواحد البیر» یکی از اعضای دفتر آستان حسینی با استناد به طرحی که سال 2009 در مجلس عراق تصویب شد، گفت: سازمان عتبات عالیات عراق شروع به خریدن زمین‌های مجاور حرم مقدس حسینی به‌منظور توسعه‌ی فضای صحن کرده و تا کنون موفق به خریدن بیشتر زمین‌ها شده است.

  در ادامه، عبدالواحد درباره‌ی این پروژه بیان کرد: هنوز 10 قطعه زمین در منطقه خریده نشده است با خریدن این 10 قطعه، فضای بسیار بزرگ‌تری برای ادای فرضیه‌ی نماز‌، دعا و زیارت در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

  او افزود: افزایش صحن حرم  امام حسین(ع)  بین تل زینبی و خیمه‌گاه حسینی انجام خواهد گرفت. به این ترتیب، مساحت کلی صحن به 32 هزار مترمربع خواهد رسید. همچنین طبق این طرح، راهرویی هم در عمق شش متری صحن ایجاد خواهد شد.

  تاریخ انتشار:92/11/15 - 11:55