• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق افزایش تعداد زائران بیمار در کربلای معلی به علت سردی هوا
   
   
   
   

  افزایش تعداد زائران بیمار در کربلای معلی به علت سردی هوا

  نامه الکترونیک چاپ

  معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از افزایش تعداد زائران بیمار در کربلای معلی به علت سردی هوای عراق در روزهای اخیر خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی برای زائران ایرانی نداشته ایم.

   

  «علی حیدری» به تفاوت شرایط جوی هوای ایران و عراق و مسایلی که ممکن است زائران عتبات عالیات در این زمینه با آن درگیر باشند، اشاره کرد و افزود: آب وهوای عراق با آب وهوای ایران تفاوت دارد و سرمای هوا در عراق خشک و بدون برف است.

   

  وی بیشترین مشکل زائران ایرانی در عتبات عالیات را گرمای زیاد هوا در فصل تابستان دانست و گفت: بر این اساس بسیاری از زائران ایرانی ترجیح می دهند در فصل سرما راهی کربلای معلی شوند، اما اکنون عراق تا حدودی سرد است و بطور طبیعی سرماخوردگی در این ایام وجود داشته و تعداد بیماران در عراق نیز افزایش می یابد، اما خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی نداشته ایم.

  حیدری درباره نحوه ارائه خدمات پزشکی در مرزهای خروجی کشور در فصل سرما بویژه با توجه به امکان معطلی زائران در مرزهای زمینی افزود: بخش بهداشت و درمان در داخل ایران بر عهده وزارت بهداشت و در خارج از کشور بر عهده هلال احمر است و معمولاً در شهرهای مرزی سیستم جامع شبکه های بهداشتی و بیمارستان وجود دارد و حتی در شهر مرزی مهران که شهر کوچکی است نیز، بیمارستان وجود دارد به همین علت زائران در داخل کشور مشکلی ندارند.