• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق ارز همراه زائران عتبات به قوت خود باقی است
   
   
   
   

  ارز همراه زائران عتبات به قوت خود باقی است

  نامه الکترونیک چاپ

  سرپرست اداره کل عتبات عالیات سازمان حج گفت: ارز مبادله‌ای برای اعزام‌ به عتبات عالیات از دوره آینده حذف می‌شود و همین موضوع باعث افزایش قیمت‌ها شده است اما ارز همراه زائران همچنان به قوت خود باقی است.

   

  به گزارش سایت شمسا به نقل از خبرگزاری فارس محسن نظافتی گفت: در دوره جدید اعزام‌ها که از اواخر اسفند آغاز می‌شود و ایام نوروز را نیز در بر می‌گیرد قیمت‌ها در حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

  وی ادامه داد: علت افزایش قیمت‌ها به دلیل نبود تخصیص ارز مبادله‌ای از سوی بانک مرکزی برای زائران عتبات عالیات است بنابراین تمام هزینه‌ها در دوره جدید اعزام‌ها باید با ارز آزاد محاسبه شود.

  نظافتی تصریح کرد: خوشبختانه ثبت‌نام‌ها طبق روال خود در حال انجام است و با توجه به تقاضاهای زیادی که برای اعزام به عتبات عالیات در این ایام وجود داشت اولویت‌بندی‌ها باعث شد تا از ازدحام متقاضیان در دفاتر خدمات زیارتی جلوگیری شود.

  وی افزود: ارز همراه زائران همچنان مانند دوره‌های قبل که ۲۰۰ دلار است و در دوره جدید اعزام‌ها نیز به زائران تعلق می‌گیرد.

  وی افزود: افرادی که در ثبت‌نام‌ها شرکت می‌کنند و اولویت آنها مشخص می‌شود و به آنها کد رهگیری داده می‌شود اگر تا ۷۲ ساعت برای تکمیل ثبت‌نام خود اقدام نکنند سیستم به صورت خودکار اسامی آنها را حذف می‌کند.

  وی ادامه داد: افرادی نیز که تمایل داشته باشند فیش‌های خود را به هر دلیلی جابجا کنند باید مرحله اول ثبت‌نام خود را انجام دهند و در فرصت دیگری برای نقل و انتقال اقدام کنند.