• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق جلسه مشترک مدیر عامل شمسا و نماینده بعثه مفام معظم رهبری در عراق
   
   
   
   

  جلسه مشترک مدیر عامل شمسا و نماینده بعثه مفام معظم رهبری در عراق

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش  سایت شمسا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی حج ،حجت الاسلام والمسلمين رضا اسكندري مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در ديدار گروهي از مسئولان حج و زيارت و مدیر عامل شرکت شمسا

   

   

  كه به كربلا آمده بودند با تقدير از تلاش هايي كه براي احداث آشپزخانه در كربلا انجام گرفت گفت: بايد نگاه بلند مدت را در مسكن و حمل و نقل و تغذيه در نظر بگيريم و برنامه‌هاي زيرساختي را ادامه دهيم زيرا اين امور تاثير بسيار بالايي در تسهيل امور زائران خواهد داشت.

  وي ادامه داد: انتظار ملت ما اين است كه همانطور كه توفيق تشرف به مشهد مقدس را دارند، توفيق تشرف به عتبات را هم به همان سهولت داشته باشند.

  مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري خاطر نشان كرد: الان براي سكونت زائران بيشترين هزينه را داريم مي‌دهيم و بيش از ۵۰ درصد از هزينه‌ها مربوط به مسكن است در حالي كه براي بسياري از اقشار جامعه ما مقدور نيست كه در اين هتل‌ها با اين قيمتها باشند و توفيق تشرف از آنها سلب مي‌شود. و اگر احداث حسينيه‌هاي بزرگ با واحدهاي اقامتي را دنبال كنيم، هزينه‌ها به حداقل خواهد رسيد.

  وي انسجام موجود بين بعثه، سازمان حج و شركت شمسا را عاملي براي پيشبرد كارهاي بزرگ دانست و اظهار داشت: باتوجه به اينكه ايران، اتوبوس‌هاي خوبي توليد كرده است، مي‌توانيم در زمينه حمل و نقل براي خريد اتوبوس سرمايه گذاري كنيم و در نگاه بلندمدت نيز راه ريلي بين ايران و عراق را دنبال كنيم كه اگر اين امر اتفاق بيفتد هزينه سفر كاهش و امنيت آن افزايش پيدا خواهد كرد. الان ايراني هايي كه از مشهد مشرف ميشوند چند روز در راه هستند كه اگر راه ريلي راه بيفتد براي زائران ايراني و نيز زائران عراقي كه به مشهد مشرف مي‌شوند، مفيد خواهد بود.

  وي بر حمايت از نيروهايي كه دور از وطن و گاه در شرايط سخت مشغول به كار مي‌شوند تاكيد كرد و گفت: ضمن حمايت و پشتيباني از نيروهاي اعزامي، بايد بهترين نيروها را اعزام كنيم.

  حجت الاسلام والمسلمين اسكندري در ادامه تمركز هتل‌هاي اقامتي در كربلا و نجف را مورد تاكيد قرار داد و گفت: اين پراكندگي ضرورت ندارد و مي‌توانيم سراغ هتل‌هاي بزرگ برويم و در يك محدوده اي متمركز بشويم. در آن صورت علاوه بر تسهيل امور مربوط به حمل و نقل، تغذيه و بهداشت، در كار فرهنگي مان هم موثر است.

  وي براي استقرار بعثه و نمايندگي سازمان حج و زيارت و ستاد عمليات شركت شمسا در كربلا تاكيد داشت: علاوه بر كار كارشناسي براي انتخاب هتل مناسب، شايسته است كه در اين مدت اجاره هتل، گام‌هاي اساسي براي احداث يك مكان با شاخص‌هاي اداري و اقامتي اقدام نماييم.

  آقايان ناصر خدرنژاد معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت و سيدابوالحسن رضوي مديرعامل شمسا كه در اين جلسه حضور داشتند، توضيحاتي درباره اهداف سفر خود به عراق، تاكيد مسئولان بعثه و سازمان حج و زيارت بر پيگيري امور عتبات، توجه ويژه به اربعين، افزايش تعداد زائران در ايام نوروز و نيز توجه به امور زيربنايي ارائه دادند.

  تاریخ انتشار:92/12/11 - 11:08