• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق ۹ درمانگاه، آماده خدمات رساني پزشكي به زائران عتبات
   
   
   
   

  ۹ درمانگاه، آماده خدمات رساني پزشكي به زائران عتبات

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش سایت شمسا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، براي خدمات رساني پزشكي به زائران ايراني كه به عتبات عاليات مشرف مي‌شوند، ۹ درمانگاه در شهرهاي كربلا، نجف، كاظمين، سامرا و بغداد در نظر گرفته شد كه برخي از اين درمانگاه‌ها به صورت شبانه روزي و برخي به صورت ۱۶ ساعته فعاليت مي‌كنند.

   

  تمركز اصلي درمانگاه‌ها در شهرهاي كربلا و نجف است به طوري كه ۴ درمانگاه در كربلاي معلا و ۲ درمانگاه در نجف اشرف آماده خدمات رساني به زائران هستند. توقف بيشتر زائران در كربلا موجب شده است تا درمانگاه‌هاي بيشتري در اين شهر اختصاص يابد.

  در كربلا، درمانگاه شفا در هتل ضيوف الرحمن در باب القبلة، به عنوان درمانگاه مركزي به صورت شبانه روزي فعاليت مي‌كند. ساير درمانگاه‌هاي ايراني در كربلا شامل درمانگاه ايثار واقع در هتل انوار الفيحاء در باب بغداد، درمانگاه فجر در هتل قبة الحسين در خيابان سدرة و درمانگاه وليعصر در هتل هدي الوالي در خيابان الوائلي كربلا است. علاوه بر درمانگاه مركزي، درمانگاه ايثار نيز به صورت شبانه روزي در خدمت زائران ايراني است.

  لازم به ذکر است  زائران عزیز عتبات عالیات می توانند جهت مشاهده  لیست در مانگاه های  مرکز پزشکی هلال احمر ایران در کشور عراق را در ایتجا مشاهده کنند

  تاریخ انتشار:93/1/5- 11:44