• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق احتمال توقف اعزام زائران ایرانی به عتبات به دلیل برگزاری انتخابات در عراق
   
   
   
   

  احتمال توقف اعزام زائران ایرانی به عتبات به دلیل برگزاری انتخابات در عراق

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شمسا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق در دهم اردیبهشت ماه از احتمال توقف موقت اعزام زائران ایرانی به عتبات خبر داد.

   

   

  محسن نظافتی افزود: با توجه به برگزاری انتخابات در عراق در روز دهم اردیبهشت ماه، احتمال توقف کوتاه مدت اعزام زائران ایرانی به عتبات از 5 و 6 اردیبهشت ماه به مدت پنج روز وجود دارد.

  وی با بیان اینکه هنوز این خبر به صورت رسمی تایید نشده است، تصریح کرد: در صورت اعلام رسمی این خبر از سوی کشور عراق، اعزام زائران ایرانی در ایام انتخابات حدود پنج روز متوقف و پس از برگزاری انتخابات مجددا از سر گیری خواهد شد.

  نظافتی یادآور شد: بزودی برنامه کاروان های اعزامی به عتبات را در زمان برگزاری انتخابات کشور عراق به دفاتر حج و زیارت استان ها و مدیران کاروان ها اعلام خواهیم کرد تا آن دسته از زائران عزیز که قصد دارند در این ایام به عتبات اعزام شوند در جریان برنامه سفر خود قرار بگیرند.

  همزمان با انتخابات مرزهای هوایی ، دریایی و زمینی این کشور چند روز بسته می شود و در روز انتخابات نیز رفت و آمد خودروها در این کشور ممنوع و اداره های دولتی تعطیل است.  راه سامرا همچنان بسته است

  مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت با بیان اینکه اعزام زائران به سامرا همچنان ممنوع است، تصریح کرد: در حال بررسی هستیم که در صورت فراهم شدن امنیت زائران از سوی کشور عراق، اعزام زائران به سامرا نیز از سر گرفته خواهد شد.

  وی ادامه داد: البته به دلیل برگزاری انتخابات کشور عراق، اعزام زائران به سامرا همچنان ممکن نیست، اما احتمال دارد پس از انتخابات این موضوع مورد بررسی بیشتری قرار گیرد و این مشکل برطرف شود.

  تاریخ انتشار:92/1/26- 19:00