• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق انتقال همه پروازهای عتبات به فرودگاه نجف / کاظمین از برنامه سفر حذف نمی‌شود
   
   
   
   

  انتقال همه پروازهای عتبات به فرودگاه نجف / کاظمین از برنامه سفر حذف نمی‌شود

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شمسا به نقل  از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان محسن نظافتی  گفت : برگزاری انتخابات در کشور عراق، محدودیت هایی را برای اعزام زائران عتبات به این کشور ایجاد می کند که  با برنامه ریزی ها و تمهیدات اندیشیده شده سعی بر این شده تغییری در تعداد ایام سفر زائران ایجاد نشود.

  وی افزود : پیش از این قرار بود با توجه به برگزاری انتخابات عراق، اعزام زائران به این کشور 50 درصد کاهش داشته باشد اما با برنامه ریزی هایی که صورت گرفت کاروان هایی که دارای ظرفیت خالی بالایی بودند با یکدیگر ادغام شده و کاروان‌های خالی این ایام از لیست حذف شدند. لکن همه زائران ثبت نام شده در کاروان ها به عتبات اعزام خواهند شد و هیچ زائری حذف نمی گردد.


  مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد : با توجه به برگزاری انتخابات عراق جهت جلوگیری از تردد زائران در بغداد تمام پروازهای زائران ایرانی از فرودگاه های کشور به مقصد فرودگاه نجف انجام می گیرد و زائران ایرانی تنها از فرودگاه نجف به کشور باز می گردند.

  نظافتی اظهار داشت : پیش از این قرار بود زیارت کاظمین با توجه به ایام انتخابات از برنامه سفر زائران حذف گردد اما با تمهیدات اندیشیده شده اکثر گروه ها مانند روال گذشته می توانند به کاظمین اعزام شده و درآنجا اقامت داشته باشند و سایر کاروان ها به کاظمین اعزام و پس از زیارت 3 یا 4 ساعته در آن شهر، به نجف یا کربلا باز می گردند.

  وی تصریح کرد : بر اساس اعلام وزارت کشور عراق شرایط این کشور در ایام برگزاری انتخابات عادی است اما با توجه با تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری انتخابات ، بهتر است زائران در بغداد حضور نداشته باشند که در این خصوص نیز برنامه ریزی ما بگونه ای بوده که حداقل تردد در مسیرهای اطراف شهر بغداد صورت پذیرد.

  آقای نظافتی بیان کرد : جابجایی پروازهای زائران از بغداد به نجف ، هزینه هایی را نیز برای سازمان داشته که این هزینه از سوی سازمان حج و زیارت تأمین می گردد.

  وی عنوان کرد : همه تلاش ما این بود که با توجه به شروع زودهنگام امتحانات پایان ترم مدارس کشور بدلیل برگزاری مسابقات جام جهانی و برنامه ریزی مردم برای اعزام به عتبات در این ایام ، تغییری در برنامه سفر ایشان ایجاد نگردد.

  مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تغییرات ایجاد شده در مسیر سفرهای عتبات در داخل عراق به نحوی است که در محدوده زمانی 8 تا 12 اردیبهشت ماه ایشان در بغداد و کاظمین اقامت نداشته باشند  ، گفت : اعزام زائران از روز 13 اردیبهشت ماه به روال عادی باز می‌گردد.

  وی ادامه داد: جزئیات اعزام زائران در ایام برگزاری انتخابات در عراق ، به دفاتر حج و زیارت استان ها برای ابلاغ به کارگزاران زیارتی و مدیران کاروان ها اعلام شده است و ستادهای ما در این خصوص آمادگی کامل دارند و همه هماهنگی ها در خصوص اسکان، تغذیه و حمل و نقل زائران صورت گرفته و از این بابت نگرانی وجود نخواهد داشت.

  نظافتی در پایان گفت : با توجه به برگزاری انتخابات در عراق، چنانچه نیاز به تغییر در برنامه سفر زائران احساس شود، این کار انجام خواهد گرفت لذا لازم است زائران گرامی همکاری و هماهنگی لازم را با برنامه سازمان داشته باشند.

  پیش از این سازمان حج و زیارت از احتمال کاهش 50 درصدی اعزام زائران به عتبات در ایام برگزاری انتخابات خبر داده بود.

  تاریخ انتشار:93/2/8 - 15:36