• امروز پنجشنبه 17 آذر 1401
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق حذف موقت و دائم برخی هتلها از چرخه خدمات رسانی به زائران عتبات
   
   
   
   

  حذف موقت و دائم برخی هتلها از چرخه خدمات رسانی به زائران عتبات

  نامه الکترونیک چاپ

  به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی شمسا به نقل  از پایگاه اطلاع رسانی  حج و زیارت , مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از حذف موقت و دائم هتلهای بی کیفیت نجف، کربلا و کاظمین از چرخه خدمات رسانی به زائران ایرانی عتبات عالیات خبر داد.

   

  «محسن نظافتی»  گفت: بر اساس بازرسی های انجام شده و گزارشات واصله و ابراز نارضایتی زائران از خدمات برخی هتلها در عراق، موضوع با دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق و شرکت شمسا مطرح و پس از بررسی های صورت گرفته و بر اساس آنالیز اطلاعات بدست آمده از سامانه فهداک(سامانه هدایت و کنترل زائران عتبات) تعدادی از هتل های نجف، کربلا و کاظمین بطور دائم یا موقت از چرخه خدمات‌رسانی به زائران ایرانی حذف شدند.

  وی افزود: تعدادی از هتل های بی کیفیت عتبات نیز در جریان اعزام تیم مسکن سازمان حج و زیارت به عراق مورد بررسی قرار گرفتند و بدلیل نارسایی های موجود فوراً از خدمات رسانی به زائران عتبات کنار گذاشته شدند.

  مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: این اقدام سازمان حج و زیارت باعث شد مالکین سایر هتل ها نیز توجه ویژه به ارتقاء سطح کیفی خدمات خود داشته و بیم آن داشته باشند تا در صورتی که برای ارتقاء سطح خدمات خود اقدام نکنند، از لیست هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی حذف گردند.

  نظافتی تصریح کرد: پس از بازدید تیم اعزامی مسکن از هتلهای محل اقامت زائران در عراق، 2 هتل در نجف و 4 هتل در کربلا بطور دائم از چرخه خدمات رسانی به زائران کنار گذاشته شدند. هتل "نجف الدولی" با بررسی های صورت گرفته کاهش درجه پیدا کرد و هتل های "انوار البقیع" و "انوار البتول" بدلیل نارسایی خدمات، از سازمان حج و زیارت تذکر کتبی گرفتند.

  وی اضافه کرد: هتل های "ولاء العباس" ، "قصرالضیوف" ، "مجمع جنة آل البیت" و" باب الرجاء" و "القسق" در کربلا بدلیل بدلیل پایین بودن سطح کیفی خدمات بطور موقت از خدمات دهی به زائران ایرانی کنار گذاشته شدند و در صورت رفع مشکلات مجدداً مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

  این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت فرسوده بودن برخی هتل‌ها، نامناسب بودن وضعیت بهداشتی و خدماتی، شکایت های واصله و ابراز نارضایتی زائران از برخی هتل‌ها، برخورد نامناسب عوامل بومی هتل با زائران و عدم رعایت شئون زائران و نا امن بودن هتل‌ها از نظر دسترسی را از دلایل حذف دائم هتل های بی کیفیت از چرخه خدمات رسانی به زائران عتبات عنوان کرد.

   

  تاریخ انتشار:93/2/31 -13:05