• امروز يكشنبه 24 تیر 1403
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار شمسا پرواز کرمانشاه به نجف راه اندازی شد
   
   
   
   

  پرواز کرمانشاه به نجف راه اندازی شد

  نامه الکترونیک چاپ

  پرواز کرمانشاه- نجف راه‌اندازی شد .

  مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه، از موافقت و صدور مجوز پرواز کرمانشاه- نجف و بالعکس خبرداد.
  حسین نیک‌روش، بااشاره به رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده برای راه‌اندازی پرواز کرمانشاه – نجف، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده توانستیم موافقت و مجوز پرواز کرمانشاه به نجف و بالعکس را بگیریم.
  وی ادامه داد: اولین پرواز کرمانشاه به نجف با ظرفیت ۱۶۰ زائر عتبات عالیات از طریق فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه اواخر دی‌ماه انجام می‌گیرد.
  مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه پرواز کرمانشاه به نجف به صورت هفتگی برقرار است، افزود: براین اساس هر هفته یک پرواز رفت و برگشت کرمانشاه به نجف را برای کاروان های حج و زیارت در کرمانشاه خواهیم داشت.
  وی تصریح کرد: هزینه کاروان زیارتی برای هر فرد با تمام هزینه‌های در نظر گرفته شده شامل اقامت، تغذیه و پرواز رفت و برگشت حدود هفت میلیون تومان تمام می شود.
  نیک‌روش با بیان اینکه مشتاقان عتبات عالیات می‌توانند در قالب کاروان‌های حج و زیارت اعزام شوند، عنوان کرد: در این راستا ۲۰ دفتر زیارتی در سطح استان فعال هستند که زائرین می توانند با  مراجعه به آنها برای اعزام ثبت نام انجام دهند.
  به گفته این مسئول، داشتن گذرنامه‌ای که از تاریخ سفر حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، تزریق هر دو دوز واکسن کرونا و داشتن تست پی.سی.آر  ۷۲ ساعت قبل از اعزام برای زائرین الزامی است.
  وی برقراری پرواز کرمانشاه به نجف را اتفاقی مبارک برای استان دانست و گفت: کرمانشاه این ظرفیت را دارد که به عنوان پایلوت پروازهای غرب کشور بصورت روزانه به کشور عراق پرواز داشته باشد که در این راستا مدیریت حج و زیارت استان رایزنی هایی را با استان‌های غربی شامل کردستان، همدان، لرستان و ایلام انجام داده تا اعزام زائرین خود به عتبات عالیات را از طریق فرودگاه کرمانشاه انجام دهند و آماده همکاری در این زمینه هم هستیم.
  مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه این اتفاق برای استان پر خیر و برکت خواهد بود، عنوان کرد: اگر استانداری و مسئولین استانی همکاری داشته باشند می‌توانیم پروازهای بیشتری را از طریق فرودگاه کرمانشاه به نجف داشته باشیم که این موضوع ظرفیت خوبی برای استان ایجاد می‌کند و از نظر اقتصادی و تجاری هم برای مردم ما پر برکت خواهد بود..

  اتمام خبر/