• امروز يكشنبه 24 تیر 1403
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار شمسا گزارش جلسه مجمع عمومی سال ۹۹ شرکت شمسا
   
   
   
   

  گزارش جلسه مجمع عمومی سال ۹۹ شرکت شمسا

  نامه الکترونیک چاپ

  برگزاری جلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده منتهی به سال 1399

  درمورخ 09/03/1401 روز دو سه شنبه جلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده منتهی به سال 1399 و نیز مجمع فوق العاده شرکت شمسا پس از وقفه دو ساله به دلیل شیوع پاندومی کرونا، با حضور جمعی از نمایندگان و مدیران ۳۱ استان و شهرستان کاشان در تهران برگزار گردید. در این جلسه علاوه بر انتخابات هیئت مدیره جدید ، برروی ادامه فعالیت این شرکت با وجود سیاست گذاری سازمان حج و زیارت درخصوص شیوه نوین سفرهای زیارتی عتبات عالیات عراق و نیز تغییراتی در بندهای اساسنامه شرکت شمسا موضوعاتی مطرح و گفتگو گردید .
  در شروع این جلسه، آقای ابوالفضل یازرلو، رئیس هیأت مدیره شمسا به فعالیت‌های انجام شده در سال‌های اخیر پرداخت و پس از آن آقای مصطفی قاسمی، مدیرعامل شمسا گزارشی در سه بخش قبل از کرونا، زمان کرونا و بعد از آن ارائه کرد. همچنین سهام‌داران با بررسی مشکلات شرکت شمسا پس از اجرایی شدن شیوه جدید اعزام‌ها از سوی سازمان حج و زیارت، به اهمیت فعالیت برای خدمات‌رسانی به زائران اعتاب مقدسه در عراق اشاره کردند و جمعی از سهامداران یکدل به بقای شرکت شمسا رأی مثبت دادند. نکته جالب در این جلسه، کاهش چالش‌ها و افزایش همدلی سهامداران برای فعالیت پرشور در عرصه زیارت بود.
  در ادامه محمدعلی حسینی کمال آبادی به عنوان رئیس جلسه، حسین آلویی به عنوان ناظر اول، محمد اقبال به عنوان ناظر دوم و ناصر صبا به عنوان منشی هیأت رئیسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت شمسا، انتخاب شدند و برحسب سین برنامه تعریف شده ادامه یافت .
  درخواست سهامداران شرکت شمسا :
  پس از تشکیل هیأت رئیسه، برخی از سهامداران با اشاره به اهمیت اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور اجرایی به بخش خصوصی در زمینه اعزام زائران، خواستار فعالیت همه جانبه شرکت شمسا درحوزه زیارت و نیز اجرای قانون از سوی سازمان حج و زیارت گردیدند .
  علاوه بر این، مشکلات مالی شرکت شمسا و بدهی سازمان حج و زیارت در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و اعضاء این شرکت خواستار پیگیری احقاق حقوق شرکت شمسا شدند. برنامه‌ریزی جهت برگزاری مجمع عمومی سال ۱۴۰۰ نیز که قرار است در ماه‌های آینده برگزار شود، از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

  مشکلات زائران در شیوه جدید اعزام‌ها و بالا بودن برخی از هزینه‌هایی که از زائران برای تشرف به عتبات اخذ می‌شود، نیز مورد انتقاد سهامداران شرکت شمسا قرار گرفت و برخی از اعضا نسبت به فعالیت سازمان حج و زیارت در این رابطه با وجود تأکید رئیس جمهور به برپایی سفرهای زیارتی ارزان برای همه اقشار جامعه، گلایه کردند.
  ارائه دستاورهای شرکت شمسا از سال ۱۳۸۴ که به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان یک شرکت خصوصی به منظور اعزام زائران به عتبات آغاز کرده است و همچنین تلاش برای اعمال برخی تغییرات در اساسنامه این شرکت، از دیگر مواردی بود که در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت شمسا مطرح شد.
  دراین نشست حسابرس شرکت شمسا گزارشی از فعالیت این شرکت در سال‌های اخیر قرائت کرد که در ادامه برخی از اعضا پیشنهاد و انتقاداتی به منظور رفع ابهام‌ها ارائه کردند. همچنین پس از آن، آقای محمد کدخدا، حسابرس شرکت روشنگر بصیر و آقای تولائی، بازرس قانونی شرکت، گزارش مشروحی از وضعیت شمسا مطرح کردند که موجب بر طرف شدن بعضی از ابهامات در گزارش حسابرس شد و در نهایت گزارش حسابرسی به تأئید اکثریت اعضا رسید.
  انتخاب اعضای هیأت مدیره شرکت شمسا :
  در ادامه جلسه هفت نفر از اعضا به عنوان نامزد عضویت در هیأت مدیره شرکت شمسا اعلام آمادگی کردند که پس از رأی گیری ۵ نفر به ترتیب بالاترین رای انتخاب گردیدند :
  ۱ـ نفر اول : ابوالفضل یازرلو از استان گلستان به عنوان بالاترین آراء با تعداد ۵۴۶۷۹ رأی
  ۲ـ نفر دوم : سیدجواد میرخان از استان تهران با تعداد ۳۰۰۰۰ رأی
  ۳ـ نفرسوم : احمد ابراهیمی از استان یزد با تعداد ۲۳۵۱۳ رأی
  ۴ـ نفر چهارم : رضا رحیمی خوش از استان خراسان رضوی با تعداد ۲۲۲۰۲ رأی
  ۵ـ نفر پنجم : احمدرضا معتمدی از استان اصفهان با تعداد ۱۶۳۷۴ رأی

  به عنوان اعضای هیأت مدیره شرکت شمسا برای مدت دو سال و محمود تولائی به عنوان بازرس قانونی شرکت شمسا با تعداد ۱۰۶۴۰۶ رأی برای یک سال انتخاب شدند.


  درجلسه بعدازظهر ، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت شمسا در محل سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت و نیز دکتر سید صادق حسینی، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان حج وزیارت و حجت الاسلام والمسلمین صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات عالیات تشکیل شد.

  حجت‌الاسلام و المسلمین آقای نواب و آقای دکتر حسینی به ارائه رهنمودهای لازم به منظور ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات پرداختند و در پایان جلسه اصلاح اساسنامه شرکت شمسا که از منویات نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت و ریاست محترم سازمان حج و زیارت بوده ، مطرح و اعضای جلسه به هیأت مدیره اختیار دادند تا به لحاظ قانونی و هماهنگی با سازمان حج و زیارت نسبت به اصلاح اساسنامه ( بند مطرح شده در مجمع فوق العاده ) اقدامات لازم را انجام دهند .
  درحاشیه جلسه بعدازظهر ، از مدیران گذشته شرکت شمسا با اهداء یک جلد کلام الله مجید تجلیل و تقدیر به عمل آمد .


  اسامی مدیران سابق شرکت شمسا :


  1-    مصطفی مهذب    - 84 الی 89


  2-    حسن محمدی    - 89 الی 91


  3-    ناصر صبا – 91 الی 92


  4-    سیدابوالحسن ذاکر رضوی – 92 الی 94


  5-    ناصر خدرنژاد – 94 الی 96


  6-    محمد جواد دانشیار – 96 الی 97

   

  اتمام خبر/