• امروز چهارشنبه 30 خرداد 1403
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار سوریه ارايه خدمات درماني رايگان به زائران ايراني در بيمارستان هاي سوريه
   
   
   
   

  ارايه خدمات درماني رايگان به زائران ايراني در بيمارستان هاي سوريه

  نامه الکترونیک چاپ

  رييس مركز پزشكي حج و زيارت گفت: زائراني كه از طريق كاروان هاي سازمان حج و زيارت به عتبات عاليات سوريه اعزام شوند، كارت خدمات درماني دريافت مي كنند و از خدمات رايگان بيمارستان هاي اين كشور بهره مند مي شوند.
  ' سيد علي رياض' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا با بيان اينكه سال گذشته 118 هزار و 336 زائر ايراني در درمانگاه هاي سوريه معاينه شدند، افزود: زائراني كه كارت خدمات درماني دارند، اگر در اثر بيماري به بيمارستان هاي سوريه انتقال شوند تا سقف شش ميليون تومان خدمات درماني رايگان دريافت مي كنند.
  اين مقام مسوول در مركز پزشكي حج و زيارت با بيان اينكه از يكم شهريور ماه سال 88 تا سي ام آذر ماه 89، 154 هزار دلار بابت هزينه هاي درماني زائران ايراني در بيمارستان هاي سوري هزينه شده است، گفت: اين امكان از سوي سازمان حج و زيارت براي زائران ايراني فراهم شده اما كارگزار آن مركز پزشكي حج و زيارت است.
  رياض با بيان اينكه مركز پزشكي حج و زيارت سه درمانگاه در سوريه دارد، ادامه داد: گروه هاي اعزامي مركز پزشكي حج و زيارت به عتبات عاليات سوريه 12 نفره است كه شامل هشت پزشك، دو كارشناس بهداشت محيط و دو پرستار مي شود.
  رييس مركز پزشكي حج و زيارت درباره اقدامات و بازديدهاي بهداشتي اين مركز در عتبات عاليات سوريه گفت: در سال گذشته، چهار هزار و 300 بازديد بهداشتي از 200 هتل مستقر در زينبيه و دمشق صورت گرفته است.

  منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا)